Om Kammer Virksomhedsrådgivning:

Jeg hjælpervirksomheder med alt inden for bogføring og mestre alle discipliner indenfor økonomi og regnskab. Jeg varetager opgaver som økonomichef og sparingspartner, for de virksomheder som ikke har brug for en økonomichef på fuld tid. Jeg varetager derudover også lønadministrationen. Derudover arbejder jeg med strukturering og digitalisering af administration. Jeg har en HD i ledelse og administration og en HD i regnskab. Så jeg har et solidt økonomisk grundlag.

Kammer Virksomhedsrådgivning består af 2 personer. Vi løser alle opgaver indenfor økonomi, forretningsudvikling, , regnskab og budgetter.

Virksomhedsrådgiver: Gitte
Kammer Fuglsang

Siden 1992 har jeg haft ledelsesansvar i en lang række danske virksomheder. Mit ansvarsområde har typisk været den daglige økonomiske drift samt virksomhedsudvikling. Jeg har betydelig topledererfaring fra SMV-virksomheder inden for fødevareindustri, fremstillingsindustri og uddannelsessektoren. Blandt andet fra virksomheder som Royal Greenland, B&O, Færch Plast, C. F. Nielsen, Gentofte Kommune, VUC Nordjylland og Skive Handelsskole

Udover at være medlem af bestyrelsen for Salling Bank A/S, så har jeg siden 2017 været en del af direktionen for og ejerkredsen bag O. P. Møbler A/S i Nykøbing Mors. I en årrække har jeg også udført bestyrelsesarbejde i virksomheder inden for industri, uddannelse og finansiel virksomhed.

Hvem kan vi hjælpe?

Kunder vi kan hjælpe:

  • Enkeltmandsvirksomheder
  • Personligt ejet mindre virksomheder (PMV)
  • Iværksætterselskaber (IVS)
  • Anpartsselskaber (ApS)
  • Aktieselskaber (A/S)
  • Holdingselskaber
  • Foreninger
  • Fonde

Vi kan hjælpe kunder i:

  • Hele Danmark

Tager vi fysisk ud til kunder?

Afhængig af opgaven, så tilbyder jeg, at udføre arbejdsopgaven hos dig. Kontakt mig, hvis du ønsker dette.

Hvilke regnskabsydelser kan vi hjælpe med?

  • Bogføring
  • Lønadministration
  • Moms (DK)
  • Moms (EU)
  • Lønsumsafgift
  • Oprettelse af selskab
  • Ændring i selskab
  • Opstart af virksomhed
  • Kreditorstyring
  • Debitorstyring
  • Likviditetsstyring
  • Rådgivning
  • Administrationsservice
  • Udlejning
  • Budgetter
  • Økonomichef
  • Regnskabschef
  • Tilskudsansøgning
  • Anlægskartotek/arkiv
  • Digitalisering

Hvilke bogføringssystemer kan vi benytte?

Hvilke lønsystemer kan vi benytte?

Svært ved at vælge en bogholder?

– Bliv kontaktet af de bogholdere, der er relevante for dig

* Det er gratis og uforpligtende